четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 37

(ВИДЕО) И Кумановци знаев да пливав: На -12 се натпреваруваа во „пливање на снег“

Предизвикот на фотографирање на минусни температури во Штип и капењето во Велес добија нова димензија. И кумановци решија да пливаат… во вода. Ама смрзната!

Извор:Курир.мк

#Коментари