вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

БУЛУ – „Пробисвет“ (АУДИО)

БУЛУ е Хип-Хоп група од Скопје во која членуваат Андреј Бу и Васе Лу.

„Работиме веќе неколку години што вклучува поголем број на демо снимки како и неколку настапи. Пробисвет е нашата прва официјална песна, целосно продуцирана од Никола Сми, и има за цел на кратко да не претстави. Во блиска иднина може да се очекуваат уште неколку промо песни како и фристајл видеа кои ќе бидат објавувани на нашиот YouTube канал“ – велат младите скопски рапери.

Слушнете како звучи нивниот „Пробисвет“.

#Коментари
[fbcomments]