вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 62

Каков подарок: Кој ја изненади Алачки за Божиќ?

Во текот на Божиќните празници  добиваме подароци и изненадувања од пријателите, семејството, саканите.

А многу од пејачите кои настапуваат за празниците добиваат добар хонорар и плус бакшиш. Но, македонскта пејачка и водителка за Божиќ доби сосема различен подарок.

Адријана Алачки доби торта од НЛБ Тутунска банка, па Адријана се израдува и ја сподели оваа вест на социјалните мрежи.

 

#Коментари
[fbcomments]