вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 43

Што велат обложувалниците за мечот Македонија- Тунис?

Македонските ракометари во четврток го започнуваат настапот на СП во Франција. Во првиот меч, со почеток од 20:45 часот наш противник е селекцијата на Тунис.

FYR MACEDONIA VS TUNISIA, MKD-TUN, Qatar 2015, QATAR HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP 2015

Според обложувалниците, Македонија важи за благ фавоеир во судирот со африканската репрезентација. Коефициентот за победа на Македонија се движи околу 1.60, додека за триумф на Тунис речиси двојно повеќе, односно 3.10.

mak

dena

Извор: Курир

#Коментари