среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

СРЕЌА ОБОЕНА ВО БЕЛО: Ребека ужива со семејството во Маврово на минус 14! (фото)

Екстремно ниските температури и навеаниот снег можеби го прават одењето на работа вистински хорор, но затоа му даваат посебна магија на зимувањето.

Токму затоа овој период Ребека Јанковска Ристески заедно со мајка си Роза, која беше некогашен уредник на образовната програма на МТВ, сопругот Милан и трите дечиња го искористи за уживање во Маврово. Комплетна зимска опрема и санкањето може да започне.

Дури ни температурата од минус 14 степени не ги сопре Ребека со синовите да се релаксираат со снежни игри, а пак нејзината посилна половина Милан да скија по мавровските терени.

Погледнете како изгледа оваа семејна идила обоена во бело!

#Коментари
[fbcomments]