четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 53

ДРАМА И ПОВРЕДЕНИ на Дедиње: Автобус се удри во куќата на Цеца Ражнатовиќ! (фото+видео)

Снегот и лизгавите улици направија хаос во Србија. Таква е ситуацијата и пред домот на Цеца Ражнатовиќ каде еден автобус се лизна и удри во нејзината куќа.

Возачот изгуби контрола над возилото и се случи вистинска драма. Еден столб од вилата на Дедиње е срушен, причинета е огромна материјална штета, како на возилото, така и на домот на пејачката.

Автобусот полн со патници застана на блискиот паркинг да ја пречека полицијата и итната помош. Има двајца полесно повредени, а сите во домот на Ражнатовиќ, иако вознемирени, притрчаа надвор на помош.

#Коментари