вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 22

САМО КАЈ НАС ГО ИМА ОВА: Скија на Маврово облечен како за на работа! (хит фото)

Скијањето на Маврово е вистински избор во овие студени зимски денови. Овој наш ски центар го посетуваат многу туристи, како од Македонија, така и од регионот.

Иако сме навикнати скијачите да ги гледаме во опрема соодветна за на терените, изминатиов викенд бевме сведоци на една шокантна ситуација.

Маж облечен како за на работа одлучи да се релаксира со овој зимски спорт. Верувале или не со кошула и панталони со ремен тој се качи на скии. Уште вратоврска недостига, зарем не?!

#Коментари