вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 42

ФИФА го прогласи и најубавиот гол во 2016: Наградата Пушкаш за малезиецот Субри (ВИДЕО)

Вчеравечер во Цирих се одржа гала вечерта каде што ФИФА ги додели наградите за најусппешните фудбалери за 2016 година, освен ѕвездата на вечерта Кристијано Роналдо, најмлада сензација беше и малезискиот фудбалер.

subri-97719
Наградата „Пушкаш“ за гол на годината му припадна на Малезиецот Мохд Фаиз Субри за голот кој го постигна на натпреварот Пенанг-Паханг во малезиската Суперлига.
Извор: Курир
#Коментари