среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Марадона: Меси не можеш да се бориш ако седиш и гледаш телевизија, разочаран сум од тебе!

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона, го даде своето мислење за одлуката на Барселона да нема ниту еден свој претставник на вчерашната церемонија на ФИФА.

maradona

-Лео не можеш да се бориш, ако седиш и гледаш телевизија. Разочаран сум од тебе. Сигурно ќе беше подруго доколку беше овде. Не знам зошто немаше ниту еден претставник од Барселона, сигурно има некоја причина, но на Меси би му било приоритет да биде тука, изјави Марадона.

Извор: Курир

#Коментари