понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 67

Со штикли по кршот: Еве која македонска пејачка учеше да молзе овци и да вози трактор! (ФОТО + ВИДЕО)

Таа е долги години е на естрадата, на која има секакви случки и ситуации,  но никогаш до сега не се нашла во ваква. Облечена како за излегување во град, обуена за на асфалт, во златни „штикли“ се „заака“ по селскиот крш, за да  учи.  А, како што вели поговорката – секоја школа се плаќа! Само што ова искуство нејзе донекаде и е  познато. Добро, можеби не е исто, ама е многу слично…

Имено, Маја Вукиќевиќ учеше да молзе и да вози! Барем се обиде! А молзеше овци и возеше трактор! За прв пат!

А, како за прв пат, покажа дека тоа го прави одлично! Што е право-право: Маја ја бива! За глума! Се покажа како одличен специјален гостин!

Правеше и многу други, за неа невообичаени нешта… Секако, во првата епизода од новиот серијал „Село весело“ на  „Томато продукција“, со Зоки Фаци Василевски како домаќин.

Кој не верува нека провери. Ама, не кај Маја. Туку во видеото. Кликни – Еве го линкот:

 

 

 

#Коментари