вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 21

Mc Jakup Feat. Shady & Bertini Mc – „Ни трага, ни глас“ (АУДИО)

Младиот битолски рапер Јакуп MC oвој пат сними песна со Shady & Bertini Mc.
2017 е збогатена со уште една песна наречена „Ни трага ни глас“, истата е снимена во Amazing Records. Миксот и мастерингот се на Bertini Mc, текстовите на Mc Jakup Shady & Bertini Mc кој се потпишува зад музиката на траката.

Еве како звучи сето тоа.

#Коментари
[fbcomments]