среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Дали му доаѓа крај на студеното време? Временска прогноза до крајот на месецот

Дали со крајот на оваа недела доаѓа и крајот на поларните температури?

studeno-vreme

Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот ќе попушти и дека пред нас се потопли денови.
Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.

vremenska-prognoza
Во последната недела од јануари, дневните температури ќе биде постојано во позитива а минималните утрински температури нема да одат под минус 4.
Поинтензивни врнежи од снег не се очекуваат.

Извор: Курир

#Коментари