четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 53

Фиорентина и Јувентус изборија четвртфинале во италијанскиот куп

Фудбалерите на Фиорентина и на Јувентус обезбедија место во четвртфиналето на „Копа Италија“ откако во осминафиналето забележаа победи над своите ривал.

fiorentina

Јувентус синоќа беше подобар од Аталанта во дуел со пет постигнати погодоци, додека Фиорентина минимално го совлада Киево.

Резултати:

Фиорентина – Киево 1:0
Јувентус – Аталанта 3:2

Претходно Наполи – Специја 3:1

Вечер од 21 часот играат: Милан – Торино.

Другите осминафинални двојки се:

Интер – Болоња,
Лацио – Џенова,
Сасуоло – Чезена и
Рома – Сампдорија.

#Коментари