понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Носталгична е македонската пејачка: Поминаа 15 години, жалам што не го направив ОВА со НЕГО! ( фото)

Андријана Јаневска  е една од доста успешните пејачки на македонската естрада. Успешна кариера, мајка на две деца и успешен брак, Андријана е навистина среќна жена.

Но, покрај овие вредности и квалитети, пејачката поседува уште способности меѓу кои и возењето на автомобил. Деновиве таа стана носталгична, па на социјалните мрежи сподели статус со кој се пофали дека има долг стаж во  возењето.

Пејачката положила за возење пред 15 години, но жали што не се тркала со Југото на Водно.

На 13 февруари 2002 година од прва положив градска. Цели 15 години возачки стаж. Само, криво ми е што не се тркав на Водно со југото, напиша Јаневска на Фесјбук.

#Коментари
[fbcomments]