четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 13

Од Кина до Малезија: За оваа македонска убавица и светот е премал! (фото)

Моника Зарапчиева долги години работи како модел, а оваа црнокоса убавица веќе ја видовме во фотосесија за Вистина.мк.

Долгоногата убавица изминатото лето работеше на резервации во Montauk Yacht Club во Њујорк. Потоа ја претставуваше Македонија во Кина на изборот Miss model of the world, каде што влезе во најтесниот круг.

Сепак таа не запре тука туку отпатува во Куала Лумпур, Малезија и ја претставуваше Македонија на изборот Miss tourism international.

Следна дестинација и е Дубаи, а Моника за Вистина.мк откри дека летото заминува во Германија за да го усоврши германскиот јазик.

Погледнете ја македонската убавица за која и светот е премал!

#Коментари
[fbcomments]