вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 45

ЏУНГЛА НА АСФАЛТОТ: И најискусните возачи ќе се предадат пред сообраќајот во Индија! (фотогалерија)

Индија е втора земја по број на жители во светот со 1,147,995,904 жители и седма по географска големина со 3,287,590 km². Главен град е Њу Делхи.

Таа е позната по огромните гужви во сообраќајот.

Погледнете дел од хаотичните фотографии направени на улиците таму!

 

#Коментари
[fbcomments]