вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Еве колку им значи Вашата поддршка на девојките: The Chicks – „Колку ми значиш“ (ВИДЕО)

Сандра Јорданова, Наталија Мејанџиева и Моника Ѓорѓиева им се добро познати на македонската публика, благодарение на нивните настапи ширум цела Македонија, а ова трио познато како „Девојките“, или „Д Чикс (The Chicks), деновиве го претстави и своето прво видео.

Станува збор за преработка на темата „Колку ми значиш“ од легендарната македонска рок група „Ареа“, со која девојките сакаат да им се заблагодарат на своите верни фанови и да им кажат „колку им значи“ нивната поддршка.

девојките

Сите новости на трите талентирани велешанки можете да ги следите на нивната фан страница на Фејсбук.

#Коментари
[fbcomments]