вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Фикцијата е нивна реалност: Fiction – „How deep is your love” (ВИДЕО)

„Fiction“ е ново акустично трио од Скопје, составено од три момчиња:  Петар Ѓуревски (главен вокал и перкусии), Виктор Захариев (гитара и придружен вокал), Филип Андонов (гитара и придружен вокал). Деновиве ја промовираа нивна преработка на песната “How deep is your love” на Calvin Harris & Disciples. Во продолжение ви предлагаме да ја преслушате нивната кавер верзија и да го погледнете домашното видео, за кое аудио и видео продукцијата ја потпишува Виктор Георгиевски.

#Коментари
[fbcomments]