вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

(ВИДЕО) Тамара Ангеловска – „Je t’aime“ (Lara Fabian cover)

Младата македонска пејачка Тамара Ангеловска за 8 Март,  ја промовираше својата најнова преработка на песната Je t’aime или „Те сакам“ од белгиската пејачка Лара Фабиjан, која важи за најдобар женски вокал во Белгија.

Преработката за песната „Je t’aime“, Ангеловска ја направи со својот веќе проверен тим. Музичкиот дел е дело на Иле Спасев, додека режијата и самото снимање на видеото му ги препушти повторно на Џулијани и неговата „Џубокс видео“ продукција. За нејзиниот изглед и овој пат се погрижија стилистите од бутикот „Голден Гарден“ од Велес, кои за Ангеловска избраа прекрасен фустан од новата колекција.

Како звучи „Je t’aime“ во изведба на Тамара можете да слушнете во продолжение.

#Коментари
[fbcomments]