четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 12

(ГАЛАЕРИЈА) Во црвено и жолто -ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА!

 

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ не пропушта ден за се поголеми масовни протести низ целата земја,  на кои многу пати деновиве гласно ги повторија пораките за унитарна Македонија, против двојазичноста и за отфрлање на „Тиранската платформа“.

Илјадници Македонци од секоја возраст продолжуваат да ги бранат националните интереси на земјата, облечени во црвено и жолто- сите за заедничка Македонија.

#Коментари
[fbcomments]