вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 39

DATWiNZ – „Bang bang“ (АУДИО)

Близнаците се враќаат на сцената со трап звук, директно од Струга со нова група насловена како “DATWiNZ”.

Со музика се занимаваат уште од 2011 како трио под името Уличен Аспект. Досега имаат четири видео записи на каналот “Јутјуб”. Во оваа постава настапувале низ Охрид, Струга, Битола, Скопје, а во 2011 на фестивалот Канео во Охрид освоиле и трето место од жири за најдобар сценски настап.

Тие за во иднина најавија да очекуваме многу соработки и проекти и дека полека го подготвуваат и нивниот прв албум. Се надеваме дека наскоро ќе ги гледаме со некој нивни настап по клубовите…

Во продолжение проследете ја нивната нова песна и уживајте… Бенг бенг!

Извор:Стругаонлајн.мк

#Коментари
[fbcomments]