понеделник, 25 септември 2017  |  Вести денес: 0

Од каков маж има жената потреба според хороскопскиот знак?

Секоја жена сонува да го сретне вистинскиот маж, мажот на своите соништа. Со годините и врските во кои сме поминале, имаме јасно изградени критериуми за тоа каков човек сакаме да имаме до себе за долгорочни односи.Во следните редови ќе видите од каков маж има потреба една жена, според зодијачкиот знак.

Овен: интелектуалец
Жената Овен има потреба од партнер кој активно ќе ја поддржува во развојот, но исто така да може да води со него долги и инспиративни разговори. За неа е важно тој да биде чесен и да можат да си имаат доверба.

Бик: Силна волја
Она што е особено важно за жената Бик во љубовта е партнерот да има силна волја и карактер. За неа, исто така, е од големо значење омилениот да биде страстен и романтичен.


Близнаци: лојален
За неверојатните дами родени под знакот на хороскопскиот знак Близнаци, партнерот не само што треба да биде интересен, забавен, но и лојален. Предавство може да биде причина тие да ја прекинат дури и најстрасната врска.

Рак: срдечен
Жените Ракови бараат партнер кој ќе им пријде силно до нив по карактер. Тој треба да е чесен, искрен, да е домаќин и да се грижи многу за семејството.

Лав: Флертаџија
Жените родени под знакот на Лавот се игриви, кокетни и тоа продолжува и кога се наоѓаат во сериозна врска. Затоа, за да им се одржува постојано интересот во љубовта е важно мажот до нив да сака да флертува, да е дел од љубовните игри.

Девица: трпеливи
Дамите Девици се речиси секогаш многу критични кон сè, дури и кон врските. Тие имаат потреба од партнерка која ги поддржува, но и која ќе им ја прифати оваа негативна карактеристика на постојана критика и често незадоволство.


Вага: Адаптивни
Претставничките на овој хороскопски знак имаат потреба  од маж кој ќе пројавува флексибилност и лесно ќе може да се адаптира кон честите  промени во расположението, но и кој ќе може да биде во можност да ја заштити својата гледна точка.

Скорпија: Страстен маж
Жените родени под знакот на Скорпија имаат моќна сексуална енергија, така што тие имаат потреба од партнери кои ќе одговараат на нивниот карактер. За нив сексот е на водечко место и во тој поглед треба да имаат еднаков партнер.

Стрелец: Чувствителен маж
Жените Стрелци имаат потреба од љубов со сензуален маж. Покрај тоа, нивниот избраник треба да биде забавен и да им помага да се елиминираат тензиите. Поддршката во тешки моменти, но и во такви во кои постигнуваат успеси е многу важна за жените Стрелци.

Јарец: Вредни
За жените Јарци е од големо значење мажот до нив да биде вреден, информиран, духовит. Да пројавува одговорност кон семејството, да е грижлив.


Водолија: Фасцинантен
Жените Водолии бараат во љубовта партнер кој ќе биде шармантен, страстен, забавен, но и срдечен. Мирот и увереноста во љубовта можат да им бидат дадени само од маж кој ги разбира, поддржува и ги тера да се чувствуваат безбедно.

Риби: Романтичарот
Жените риби се со чувствителна душа. На нив им е потребен сочувствителен и внимателен партнер кој има силна имагинација како нив. Тој треба да биде во можност да ја покаже својата нежност и не на последно место, да биде многу романтичен.

Извор: Локално

#Коментари