понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Сите мислат дека Станија лаже: Ова е вистината за нејзиното образование!

Старлетата и новопечена пејачка Станија Добројевиќ реши да стави точка на нагодувањата во врска со нејзиното образование. Најпрвин, многумина не и веруваа дека воопшто студира, па докажуваше дека е студент по економија во Нови Сад, а кога се појави информацијата во медиумите дека дипломираше – никој не и поверува.

Дилемата е решена и тоа во една емисија во која Станија ја донесе дипломата и така на сите им ја затвори устата.

-Ти не знаеш дека дипломирав. Како не знаеш основни работи? Само тоа го премолчивте, бидејќи поважно ви е нешто друго, изјави Станија.

#Коментари
[fbcomments]