четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 13

Скопјанец што го одзема здивот: Неговиот поглед и извајаните стомачни нема да ве остават рамнодушни! (фото)

Можеби и вие сте  чуле некој од цитатите „Болката е привремена. Откажувањето трае цел живот“, „Линијата на финишот е само почеток на нова трка“ или „Човекот сам си ги поставува ограничувањата, не прави го тоа“… Токму овие цитати како и „Остани силен“ (Stay strong), како што има истетовирано на своето тело, се главната мотивација на 24-годишниот скопјанец Виктор Пецев.

Тој се занимава со фитнес и моделинг, а неуморните тренинзи шест дена во седмицата имаат видливи резултати на неговото тело.

Извајаните стомачни мускули се вистинска инспирација за сите оние кои мислат дека некои работи се недостижни. „Со труд и посветеност“, се е лесно, порачува Виктор.

Погледнете како изгледа младиот Виктор! Дел од фотографиите се од фотографот Дарко Трајковски.

#Коментари
[fbcomments]