сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Блесна во бело: Македонската пејачка повторно облече венчаница (фото)

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ е омажена за Милан Дапчевиќ со кој има син Вук и веќе долго време живее надвор од границите на Македонија.

Тијана често патува на релација Скопје- Белград, па е дел од разновивини и важни случувања.

По повод на Моден викенд во Подгорица,  Тијана повторно облече венчаница со широк долен дел во одлична комбинација со црно палто кое одлично се совпаѓа во комбинација со црните штикли.

Тијана беше специјална гостинка и отпeја песната „Ресет“.

 

#Коментари
[fbcomments]