вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

Нена Мицева ја преработи „Едно тело“ (АУДИО)

18-годишната Нена Мицева полека, но сигурно е на пат да ја освои македонската музичка сцена, а позитивните реакции за прекрасните преработки се мотив повеќе да продолжи да се занимава со музика.

По неколкуте странски, еве го и нејзниот кавер за песната “Едно тело”  на Дарко Илиевски и ДНК.   Во свој препознатлив стил, оваа млада девојка ја препеа песната која пред неколку години беше, а и ден денес остана голем хит.

Како звучи Нена Мицева и каверот за песната “Едно тело”, слушнете во продолжение.

 

#Коментари
[fbcomments]