среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) Автопатот Демир Капија – Смоквица – вистинско инженерско ремек дело

d.k.12

Финишира автопатот Демир Капија- Смоквица, едно од најголемите градежни достигнувања што Македонија ги памети до денес.

Автопатот кој наскоро ќе биде уштен во употреба е во должина од 28,2 километри, инвестиција вредна 217 милиони евра.

Фотографиите и видеото кое го објавија од грчката компанија „Актор”, која беше изведувач на работите на автопатот, е доказ дека се работи за вистинско инженерско ремек дело.

d.k.

d.k.1

d.k.2

d.k.3

d.k.4  d.k.7

d.k.8

d.k.9

d.k.10

d.k.11

d.k.6

Сите фотографии може да ги погледнете на овој линк.

#Коментари
[fbcomments]