вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

(АУДИО) „Дојди“: Нов заразен ритам од Викторија Лоба и Роберт Билбилов!

Викторија Лоба и Роберт Билбилов ги здружија силите, а резултатот е најновата песна на Викторија насловена „Дојди“.

Нумерата е со брз и заразен ритам кој одлично се поклопува пред почетокот на летната сезона. Музиката и аранжманот се на Роберт, додека текстот го напиша Лоба.

Неодамна преку социјалните мрежи со кусо видео тие ја најавија соработката, а не помина многу време и до официјалната промоција на песната која од денес се врти на Фејсбук и интернет каналот Јутјуб.

Уживајте:

#Коментари
[fbcomments]