понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Еве што напишаа BBC и другите странски медиуми за запросувањето на Јана на Евровизија! (фото)

Веќе видовме дека српските медиуми имаат само позитивни зборови за запросувањето на нашата претставничка Јана Бурческа на Евровизија.

Овој настан не го заобиколија ниту BBC. Тие прво беа критикувани дека го пропуштиле овој настан во ТВ преносот, а потоа се поправија кога на нивниот официјален сајт ставија видео и фотографија од нашата Јана.

Тие напишаа дека македонската претставничка на Евровизија доживеала нешто што ќе и го промени животот.

Повеќе прочитајте ТУКА!

Еве уште неколку написи!

#Коментари
[fbcomments]