понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

СОСЕМА ПОИНАКВА: Еве како изгледала Ана Николиќ пред 20 години! (фото+видео)

Ана Николиќ ја гледаме како член на жирито на „Ја имам таленат“ и има одлична музичка кариера.

Ана уште со своето прво појавување на Беовизија во 2003 година и песната „Јануар“ привлече огромно внимание и предизвика бум, а веќе во 2004 беше прогласена за откритие на годината.

Но малку се знае за нејзините почетоци. Ана се натпреваруваше во една емисија од типот на денешните музички талент шоуа.

Тогаш изгледаше сосема поинаку и не и појде од рака да оствари успех.

Погледнете го нејзиниот прв настап со хитот на Марина Перазиќ!

#Коментари
[fbcomments]