четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 12

“Children of the Cosmos” на Андријана Јаневска и Апостолос Стефанопулос (видео)

Преку фреквенциите на Радио Слободна Македонија, социјалните мрежи и интернет каналот Јутјуб, Андријана Јаневска вчера (18.04) ја промовираше својата најнова песна насловена “Children of the Cosmos”.

Музиката, виолината, пијаното и придружните вокали се на самата Андријана, додека текстот го потпишува Апостолос Стефанопулос.

Нумерата наиде на доста позитивни реакции од публиката на официјалниот Фејсбук профил на Андријана, каде нумерата ја карактеризираа како музичка порака за милување на душата.

Како тоа звучи- слушате во продолжение:

#Коментари
[fbcomments]