среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

Микс салата – бомба со витамини, подобра од шопска и мешана

СОСТОЈКИ:

 • 1 цвекло
 • 1 јаболко
 • 1 црвен кромид
 • 1 морков
 • 1 компир
 • 1 јајце
 • 50 гр кашкавал
 • оцет
 • сол

ПОДГОТОВКА:

 1. За оваа салата најпрво се вари компирот и се ренда зеленчукот со јаболкото, па се вари јајцето.
 2. Се се ренда и сече во сад, па се става и кашкавалот на коцки.
 3. Се додава оцет и сол.
 4. Се се меша, уживајте!

извор:готви.мк

#Коментари