сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Принцезата Дајана секогаш правела иста работа кога излегува од автомобил, а причината ќе ве воодушеви

Во Кралското семејство секој има свој трик со чантата.

Кејт Мидлтон обожава да носи „плик“ чанти бидејќи така може да избегне да се ракува со кон не сака, а и покојната Дајана исто така користела трикови со чантите.

Дајана најчесто носела мали чанти кои и дизајнирала Ања Хидмарх. Нивниот професионален однос се претворил во вистинско пријателство, а дизајнерката ги откри триковите на Дајана.

Ања укажала на начинот на кој Дајана излегувала од автомобил. При секое излегување, принцезата цврсто ја стискала чантата во градите. Така го прикривала деколтето од фотографите, открила дизајнерката и рекла дека Дајана на шега нејзините креации ги нарекувала „чанти за деколте“.

#Коментари
[fbcomments]