вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Медицинска сестра поради „провокативна“ фотографија даде отказ

аричат Чатсри (26) е обвинета дека го уништила угледот на болницата во која работи, бидејќи била облечена премногу секси за на работа.

Ваквото обвинување се појави откако Чатсри објави фотографија од своето работно место во приватната болница, по што се најде на мета на жестоки критики.

Фотографијата набрзо се прошири на социјалните мрежи, а Паричат под притисок даде отказ.

– Јас објаснив се во управата на болницата, но тие сметаат дека сум им наштетила на нивниот углед. Јас ги разбирам, но тоа не го сакав. Ја презедов одговорноста и дадов отказ. Им се извинив на тајландските медицински сестри и болницата и не сакам јавноста да суди за сите сестри врз основа на таа фотографија, рече Панчат.

Извор: Курир

#Коментари