вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 45

Погледнете го новиот спот на Благица Павловска и Влатко Алексовски за песната „Дома ми е најубаво“ (видео)

Фолк пејачите Влатко Алексовски и Благица Павловска неодамна  снимија дует песната ,,ДОМА МИ Е НАЈУБАВО”, за која  снимија спот со ИН Продукција Австралија.

Спотот се снимаше во Вевчани на повеќе локации,на познатите Вевчански извори,црквата Свети Никола,како и на повеќе локации во традиционален Етно стил..

Автор на песната е Благица,а специјален музички гостин е Ферус Мустафов. Овој фолк двоец имаат снимено уште два дуета и тоа своевремено големиот хит,,Многу љубови” и ,,Моето срце чука за тебе”,за која најавија и спот.

Погледнете го видео записот.

#Коментари
[fbcomments]