понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Вака изгледаше Зорица Брунцлик пред да се бојадиса розово! (фото)

Пејачката Зорица Брунцлик многумина ја знаат по уникатниот стил и розовата боја на коса.

Но на почетокот од кариерата таа изгледаше сосема поинаку. Со кратка кафена коса Зорица е речиси непрепознатлива.

Во една емисија Зорица откри дека кога за прв пат се бојадисала розово сопругот реагирал бурно и сакал да ја остави, но потоа почнала да му се допаѓа со таков изглед. Боите тогаш ги немало во Србија, па ги нарачувале дури од Швајцарија.

#Коментари
[fbcomments]