вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

НЕМА ДА И СЕ ДОПАДНЕ: Што и одговори Аца Лукас на Марина Туцаковиќ за долгот од 100.000 евра?

Изминатата недела јавноста остана во шок после информацијата дека Аца Лукас на концертите вее нема да може да ги пее 20 од своите најголеми хитови.

Причината за тоа е судска одлука, а по тужба на Марина Туцаковиќ и Александар Радуловиќ Футе. Познатата двојка го тужеше Лукас поради долг за песни кои ги правеле за него, а како што и самата Марина рекла незнае како ќе го наплатат долгот.

На прашањето дали скоро бил на некакво судење, Лукас одговорил:

Не сум. Не се сеќавам. Не се сеќавам, рекол Аца.

А на прашањето дали ги познава Марина и Фута рекол:

Ги познавам одлично. Марина сега ми правеше текст за песна која ја пееме јас и Карлеуша. Овој најновиот дует. Тоа го работеше Марина. Соработуваме секогаш, јас незнам во то е проблемот?, се запрашал Лукас.

#Коментари
[fbcomments]