вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

По посетата на нашата држава музичар од Перу отпеа песна за Македонија! (видео)

Музичарот Валентино Микле изминатото лето пет месеци крстосувал низ целиот Балкан, а помеѓу многуте дестинации во неговиот распоред била и Македонија.

Тој за време на престојот тука имал соработка и со нашиот пејач Марко Логаут.

Инспириран од нашата држава Валентино напишал песна каде се споменува Македонија.

Слушнете ја „Alma Gitana“, која е напишана и снимена во Македонија!

За неговиот блог кликнете ТУКА, а за неговиот Инстаграм ТУКА!

#Коментари
[fbcomments]