сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Неделен хороскоп од 05.06. – 11.06.2017 година!

ОВЕН

Работа – Уште една работна недела е пред вас, а вие сте сигурни во деловните намери и цели што ви се, се поблиску.

Љубов – Партнерот ви обезбедува поддршка.

Здравје – Повеќе пешачете.

БИК

Работа – Соработници имаат големи очекувања од вас оваа недела.

Љубов – Се заљубувате во старата љубов, повторно.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Незгодите при работата, влијаат на вашата иднина и развој на бизнисот.

Љубов – Партнерот е тука за вас, дури и кога најмалку тоа го очекувате.

Здравје – Болки во рацете.

РАК

Работа – Имавте мали трошоци, но повторно сте финансиски стабилни.

Љубов – Партнерот е разочаран во вашите намери.

Здравје – Движете се повеќе.

ЛАВ

Работа – Потребни ви се нови цели, затоа што веќе го достигнавте својот максимум и сега на ова ниво, ви станува досадно.

Љубов – Моментална стагнација на полето на љубовта.

Здравје – Добро.

ДЕВИЦА

Работа – Минатата недела бевте премногу активни, оваа е идеална за одмор.

Љубов – Се заљубувате во личност која ви станува премногу блиску.

Здравје – Се чувствувате  добро.

ВАГА

Работа – Оваа недела нема да бидете во можност да се одморите од обврски.

Љубов – Патување и љубов, ви се повеќе од потребни.

Здравје – Можна депресија.

 

ШКОРПИЈА

Работа – На работа чувствувате незадоволство и сакате да промените било што.

Љубов – Овој период за вас е секако тежок, постојано мислите само на една личност.

 

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Финансиските загуби ги нивелиравте и сега повторно имате добра стратегија.

Љубов – Заљубени, сакани и среќни.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Неочекувани проблеми ви носат непријатност на деловен план.

Љубов – Оваа недела ќе ви се враќа мило за драго, па се е можно.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Мислите ви се концентрирани само на кариера, работата и просперитет.

Љубов – Немате време за љубов.

Здравје – Повеќе пешачете.

РИБИ

Работа – Нови деловни понуди ви се отвараат и соништата полека се реализираат.

Љубов – Во партнерот се заљубени од првиот ден.

Здравје – Не се вознемирувајте.

Извор: DivianArts

#Коментари