вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 47

Треба да се слабее, а немате време: Повелете брза напивка!

Ако имате вишок килограми и намален имунитет, со помош на оваа напивка ќе имате одлични резултати.

Ова е вистинската комбинација за детоксикација на организмот. Ќе ви го забрза организмот и ќе го подобрите имунитетот. Ако сакате да се ослободите од масните наслаги ова е во целост природен пат.

Состојки: 1 лажичка цимет, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед, 2 лажици сок од лимон, 1 чаша вода.

Комбинација од овие состојки ќе ви помогне во согорување на мастите, ќе го забрза вашиот метаболизам, а со неа можете и ефикасно да се борите против дијабетес и крвен притисок.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте ги. Ако немате блендер, измиксајте ги со миксер, откако лимонот сте го исечкале со нож.  Препаратот држете го фрижидер и пијте секое утро по една лажичка на празен стомак.

Резултатите ќе ве воодушеват.

Извор: Курир

#Коментари