вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

БИЗАРНО ИЛИ ТРЕНДИ? Холивудските и македонските дами полудеа по овие луди чевли! (фото)

Крзнените влечки и сандали, иако на почетокот беа примени со доза на скептицизам, изгледа полека, но сигурно го пронајдоа своето место како на модната сцена, така и на улиците.

Светските ѕвезди веќе подолго време го применуваат овој тренд, а сега и познатите македонски дами се вљубија во него.

Лила Стојановска во неколку пригоди ја видовме со црни пуфкасти чевли, кои ги мамеа погледите, а според последната објава на социјалните мрежи изгледа дека и пејачката Елена Петреска има идеја да се поднови со такви.

Дали вас ви се допаѓа овој тренд?

#Коментари
[fbcomments]