среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

Нема да верувате што овој човек прави додека зад него торнадото носи се пред себе (фото)

Фотографија од еден маж во Алберта кој коси трева, додека торнадо во позадината чисти се пред себе предизвика голем интерес на социјалните мрежи.

Сесилија Веселс го фотографирала сопругот Тјунис во дворот на својата куќа додека зад него беснеело торнадо.

Рекла дека косењето трева бил на списокот на негови задачи, а кога тој ја извадил косилката таа отишла да спие. Набргу ја разбудила деветгодишната ќерк акоја била вознемирена што надвор видела торнадо, а нејзиниот татко не сакал да влезе.

Нејзиниот сопруг вели дека торнадото всушност бил многу подалеку отколку што се гледа на фотографијата и дека се одалечувало од нив.

Направив фотографија за да им покажам на мјаката и татко ми во Јужна Африка како изгледа торнадо. Но, тие ме прашаа? „Зошто твојот маж коси трева додека торнадото е зад него?“ – вели Сесилија.

извор:кумановскимуабети.мк

#Коментари