среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Todd Haze Feat. Emma – Set Me Free (Radio Edit)

По „Сонце ме крена“ со Марлон Брандо, на истиот ден една година подоцна Тод Хејз со нов сингл. Станува збор за Set me free, Future Bass трака изработена во соработка со Emma, која од до 06 јуни ја има во ексклузивна продажба на Beatport, кога воедно е издадена за издавачката куќа Sick Bedroom Records.

Текстот и вокалот се на Емилија Јакимова (Emma), а за музиката се погрижи Ненад Тодоровски (Todd Haze). Слушајте и уживајте:

#Коментари
[fbcomments]