вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

Статистика: Шпанија нема загубено шест меча против Македонија, ќе има ли вечерва изненадување пред домашната публика?

Вечерва македонската фудбалска репрезентација по четврт  пат ја пречекува шпанската репрезентација, додека вкупно меѓусебно двете репрезентации имаат одиграно шест натпревари.

Македонија својата публика на градскиот стадион ја има израдувано само Горан Пандев, со единствените постигнати голови на пријателскиот меч во кој Шпанците славеа со 2-3 пред шест години.

Минатата година избраниците на Хулен Лопетеги минатата година во октомври во Гранада ја совладаа Македонија со 4:0.

Вечерва мечот се започнува во Скопје на Арената Филип Втори во 20:45 часот, а Македонија по четврти пат ја пречекува селекцијата на Шпанија, со среќа.

Извор: Курир

#Коментари