вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

ШОКАНТНО: Аца Лукас УАПСЕН, мобилните исклучени, сопругата Соња молчи!

Како што јавуваат српските медиуми, Аца Лукас вчера е приведен поради сомнеж дека физички нападнал новинар од Белград.

Лукас го нападнал со дрвена палка и му нанел телесни повреди во пределот на раката и стомакот.

После сослушувањето бил пуштен на слобода.

Српските медиуми се обиделе да стапат во контакт со Лукас, но бил недостапен на сите броеви.

Ниту неговата сопруга Соња Вуксановиќ не одговорила. Како што дознаваат српските медиуми, Лукас во полициска станица се жалел дека фоторепортерот го нападнал него и дека го болела главата.

#Коментари
[fbcomments]