сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Не му требаше многу време: Поранешниот на Рада Манојловиќ ќе стане татко!

Поранешното момче на Рада Манојловиќ наскоро ќе стане татко. Додека на Рада не и оди во љубовта, нејзините поранешни работат на проширување на семејството.

Кошаркарот Момир Гајиќ наскоро ќе стане татко, а неговата избраничка која носи дете е невена Нинковиќ со која се сврши кон почетокот на 2017 година, а чекаат девојче.

-Љубовта меѓу Невена и Момир се роди кон крајот на минатата година, а ќе ја зацврсти бебето кое доаѓа. Двајцата нетрпеливо чекаат да станат родители и се подготвуваат за овој голем ден, бели блисок извор на двојката.

Според блиските пријатели на младиот спортист, врската со Рада била несериозна иако тврдеа дека планираат брак. Беа заедно две ипол години, а по разделбата тој ја запозна Невена.

#Коментари
[fbcomments]