вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

Медиумите ја нападнаа: Еве што кажа Марија Шерифовиќ за тоа што Аца Лукас удри по фотограф!

Најскандалозната вест која го зазема челното место во српските медиуми е тоа што пејачот Аца Лукас физички го нападна фоторепортерот на српски телеграф, Милан Лучиќ. Аца секако имаше своја страна на приказната како и нападнатиот медиумски работник. Ова случување реши да го прокоментира и колешката на Аца, Марија Шерифовиќ.

-Не знам што да ви кажам, мислам дека тоа бил лош момент. Сите имаме такви минути. Да се разбереме, ова не е оправдување и мене навистина ми е жал за тоа што му се случи на вашиот колега и за се што се случило. Се слушнав со Аца и разменив две пораки и навистина жалам, кратко изјавува Марија за српскиот медиум.

Сепак новинарите сметаат дека ваквиот коментар е оправдувачки за Аца и дека Марија е на страната на сасилството, па насловите се дека таа го оправдува.

#Коментари
[fbcomments]