среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

ПО ТУРСКИ РЕЦЕПТ: Катмер – бурек прсти да излижеш (Видео)

За ручек, вечера или доручек…

Катмер бурек, единствен оброк за семејството и пријателите. Можете да го послужете со јогурт, пиво, а идеален е како доручек или вечера.

СОСТОЈКИ:

  • 800 гр брашно
  • 450 мл вода
  • 1 лажичка сол
  • 500 гр сирење
  • 1 маргарин
  • 2 жолчки
  • малку масло

Деталите за начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

извор:готви.мк

#Коментари