среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

ФОТО: Цеца гламурозно го прослави роденденот, а погледнете како изгледаше тортата!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ го прослави 44. роденден во еден белградски ресторан во кругот на семејството и пријателите.

Многу познати личности присуствувале на забавата, а Цеца изгледала гламурозно. Облечена во бел комбинезон ги пречекувала гостите, а добила и посебна торта.

Цеца добила торта со својот лик, на која посебно се израдувала. Таа имала уште една торта за гостите, бела на три спрата урасена со розеви цветови.

#Коментари
[fbcomments]