вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Погледнете го настапот на 6 годишната Мила Србиноска со кој стана европски шампион!

Во конкуренција на 27 танчери од 19 земји Мила Србиноска од Студио Брејк а Лег е победник на Европското првенство во ХипХоп танци кое се одржува во Полска.

Македонија е горда на Мила која на свои шест години стана европски шампион.

Во продолжение погледнете го нејзиниот настап со кој дефинитивно освојува.

извор:курир

#Коментари